Упродовж 16 – 31 жовтня 2023 року 345 педагогів Донеччини взяли участь в онлайн-тренінгу із застосування принципів універсального дизайну та МКФ як інструментів для інклюзивного навчання.

 

Протягом тренінгу учасники опановували моделі інвалідності та особливі потреби в освіті; навчалися визначати сильні й слабкі сторони у навчанні дітей, основні принципи роботи команди для забезпечення ефективної підтримки дитині з особливими освітніми потребами; розглядали способи мінімізації впливу бар’єрів на навчання учнів з ООП та ін.

Педагоги навчалися складати універсальні поурочні плани, застосовувати адаптації та модифікації під час організації інклюзивного навчання; систематизували знання про Міжнародну класифікацію функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я (МКФ); удосконалювали навички ефективного спостереження за дітьми для визначення сильних сторін і потенційних обмежень у їхній діяльності під час освітнього процесу.

Висловлюємо щиру подяку тренерам – фахівцям ІРЦ Донецької області, які протягом двох тижнів організовували навчання для педагогів, а саме: Бобневій Оксані Сергіївні, директору КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Костянтинівської міської ради Донецької області, Дорошенко Наталії Олексіївні, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр м. Бахмут», Ревякіній Оксані Іванівні, Інклюзивно-ресурсний центр Волноваської міської територіальної громади, Тумаш Наталії Михайлівні, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Покровської міської ради Донецької області.