23.03.23 р. понад 100 вчителів, які викладають дисципліни природничого циклу в школах Донеччини, долучилися до роботи педагогічної майстерні «Школа - осередок безпеки». Її діяльність було спрямовано на висвітлення головних положень Декларації про безпеку шкіл як гаранта права на освіту в умовах воєнного стану, підходів до розуміння сучасної школи як «осередку безпеки», огляд можливостей цифрової освіти та проблем інформаційної безпеки в умовах глобалізації, ознайомлення з технологіями професійного та особистісного самовідновлення педагогічних працівників з метою формування компетентностей, необхідних для професійної діяльності в умовах екстремальних викликів сьогодення.

 

Модератор зустрічі Кітова О.А., доцент кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання ДонОблІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, окреслила мету й завдання заходу, висвітлила основні положення Декларації про безпеку шкіл, особливості організації освітнього процесу в умовах воєнного стану та «нові виміри безпеки», вимоги до безпечного освітнього простору при викладанні дисциплін природничого циклу.

23.03.2023 066

На проблемах і шляхах їх подолання в українській шкільній освіті було закцентовано увагу і завідувача кафедри ПМДМВ Останкової Л.А., кандидата економічних наук, доцента. Олешко О.О., методист відділу природничих дисциплін кафедри ПМДМВ ДонОблІППО, кандидат економічних наук, надала методичні поради щодо організації дистанційного навчання в умовах війни та звернула увагу на особливостях та перевагах технології змішаного навчання, доцільності діяльнісних методів і важливості відстеження динаміки навчальних досягнень учнів.

23.03.2023 11

Складові та фактори психологічного безпечного освітнього середовища, компоненти психологічної безпеки та практики, які сприяють її забезпеченню та збереженню, підходи до професійного та особистісного самовідновлення педагогічного працівника під час війни, можливості застосування методики хібукі – терапії у школі - були висвітлені фахівцями кафедри педагогіки і психології Малєєвою О.В., кандидатом психологічних наук, доцентом кафедри педагогіки і психології ДонОблІППО, та Нікітюк К.В., методистом відділу психолого-соціального супроводу, здоров’я особистості та фізичної реабілітації кафедри педагогіки і психології.

23.03.2023 33

Завідувач відділу природничих дисциплін кафедри ПМДМВ Гундарева Г.В. ознайомила учасників вебінару з проблемою інформаційної безпеки та її наслідками для учнівської молоді. Ткаченко Г.М., бібліотекар ДонОблІППО, розкрила можливості порталу освіти та державних послуг "Дія" для здійснення навчального процесу в сучасних умовах.

23.03.2023 66

З матеріалами та фото заходу можна ознайомитися за покликанням : http://surl.li/ftnmi

23.03.2023 011