22.03.2023 р. відбулося третє засідання методичної альтанки вчителів історії «Оновлення змісту шкільної суспільствознавчої освіти», під час якого був представлений навчальний контент з історії та правознавства.

Педагоги поділилися своїм баченням щодо запровадження змін, передбачених у програмах з правознавства (9 клас) у розділі 3. «Взаємозв’язок людини і держави».

Тераніс Анжеліка Вікторівна, учитель Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 – дошкільний навчальний заклад» Добропільської міської ради Донецької області, наголосила на опрацюванні доданого до програми загального поняття «хвилі прав людини» і запропонувала навчальний контент до теми, матеріали навчального кейсу для організації практикуму, онлайн-вправи, виконання яких забезпечить розуміння учнями цього явища.

Брехіна Тамара Іванівна, учитель ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 Покровської міської ради,  закцентувала увагу на формуванні такого поняття, як «верховенство права», і запропонувала своє бачення проведення практичного заняття «Особливості дотримання прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб в умовах правового режиму надзвичайного або воєнного стану. Зобов’язання держави у сфері прав людини: повага, захист, забезпечення».

До навчальної програми з історії України в 11 класі додано тему «Початок війни Російської Федерації проти України. Широкомасштабне вторгнення російських військ на терени України». Своє бачення контенту уроку представила Пилипенко Любов Вікторівна, учитель історії ЗЗСО І-ІІІ ступенів №17 Торецької міської ВЦА Бахмутського району Донецької області. Під час обговорення педагоги відзначили складність і чутливість теми, наголосили на посиленні уваги до оцінки ступеня достовірності медіаджерел, важливості сприйняття її учнями як очевидцями подій.

До обговорення змін у програмах з історії та правознавства доєдналися й інші учасники заходу, що дало змогу врахувати всі пропозиції для доопрацювання контенту.

Фотоматеріали...