14.09.2023 відділом менеджменту загальної середньої освіти Донецького облІППО для працівників Центрів професійного розвитку педагогічних працівників, директорів та заступників директорів ЗЗСО, СЗЗСО, керівників професійних спільнот учителів проведено промоакцію засобів навчання від компаній «STEM-клас» та «Flex Reality».

 190 учасників у реальному часі ознайомилися із сімома зонами класу безпеки, який, відповідно до наказу МОН України від 10 лютого 2023 № 135, рекомендовано обладнати в освітньому закладі. Зокрема це зони з мінної та протипожежної безпеки, БЖД, домедичної допомоги, психологічного розвантаження, ігрова, перегляду відеоуроків та презентацій. Демонстраційні матеріали таких зон представив Острогляд Іван Васильович, завідувач науково-експериментальної лабораторії ТОВ «STEM-клас», викладач Житомирського облІППО.

Окрім цього, педагоги та керівники переглянули можливості спеціального обладнання для класів НУШ, математики, фізики та ін., які також розробляє компанія STEM-клас не тільки для українських шкіл, а й для закладів освіти США.

Представниці компанії «Flex Reality» – Лисогор Людмила Петрівна, методист відділу шкільної освіти Українського інституту розвитку освіти, та Корольова Анна Євгеніївна, PR-менеджер компанії – ознайомили учасників із можливостями додатка «AR Book», який має готовий навчальний контент для таких предметів, як історія України, географія, біологія, фізики, математика, хімія, астрономія, фізкультура. Наразі компанією розробляється контент для уроків з української літератури, інформатики та предмета «Я пізнаю світ».

Уроки в додатку «AR Book» складаються з теоретичної та практичної частин, експериментів, тестів, навчальних відео, лабораторних робіт і домашніх завдань.

Система автоматично генерує рекомендації для учнів щодо самостійного навчання, навчання з батьками та вчителями.

Особливою прикметою додатка «AR Book» є сканування обличь учнів, що дозволяє мінімізувати їх відволікання під час навчання; автоматичне повідомлення на телефон учня про початок уроку; збереження даних про активність кожної дитини на уроці; генерування календарних планувань, які відповідають навчальним програмам МОН України та ін.

Система «AR Book» також дозволяє «підтягувати» до презентацій, які готує вчитель, необхідні відео та сторінки підручників.

21

22

Упродовж заходу учасники заходу дійшли висновку, що запропоновані матеріали є доволі цікавими, потрібними та вкрай необхідними сучасному учню та вчителю. Крім того, їх можна застосовувати і під час навчання дітей з ООП.

24

25

Дякуємо компаніям «STEM-клас» та «Flex Reality» за розробки, які суттєво полегшують життя сучасного педагога!