20 вересня 2023 року в онлайн-форматі відбулося третє заняття семінару «Стратегії підтримки осіб з особливими освітніми потребами у воєнний та післявоєнний час» для керівників та педагогічних працівників спеціальних закладів освіти, ЗЗСО, ЗДО, закладів позашкільної та професійно-технічної освіти, ІРЦ. Кількість зацікавлених учасників становила 264 особи.

Разом з учасниками семінару розглянуто ключове питання проєкту Національної стратегії розвитку інклюзивного навчання на 2023-2030 роки, а саме – забезпечення доступу до якісної освіти кожній особі зі створенням умов для розвитку її потенціалу з урахуванням індивідуальних потреб та можливостей.

Цілі та напрями реалізації Національної стратегії розвитку інклюзивного навчання на 2023-2030 роки розкрила методист Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Галина Скворцова.

Питання щодо реалізації права осіб з особливими освітніми потребами на освіту та основні нормативно-законодавчі документи, які його закріплюють представила Галина Татаренко, директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Черкаської селищної ради Краматорського району Донецької області.

Як ефективно надати підтримку особам з особливими потребами в громаді, використовуючи міжвідомчу співпрацю, спираючись на досвід роботи, поділилася Тетяна Разумова, директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Іллінівської сільської ради Краматорського району Донецької області».

На мотивацію та професійний підхід педагогічних працівників до роботи із здобувачами освіти з ООП звернула увагу учасників Людмила Лисенко, директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Мар’їнської міської військово-цивільної адміністрації Покровського району Донецької області, та розкрила складові готовності педагогів до інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Сподіваємось, що прийняття Стратегії допоможе нашому суспільству прийняти особливості інших, розкривати свою індивідуальність та розвиватись у комфортному, безпечному, безбар’єрному інклюзивному освітньому середовищі.

Покликання:

  • блог Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти

https://donrcpio.blogspot.com/

  • YouTube-канал «РЦПІО Донецький обласний ІППО»:

https://www.youtube.com/channel/UCkOlQbPpwSVjlRwATPyl2hA/videos