15 березня 2023 р. проведено практико-орієнтований семінар «Реалізація парадигми професійної компетентності педагога в системі спеціальної та інклюзивної освіти. Аутистичний спектр розвитку (РАС)» для працівників інклюзивно-ресурсних центрів, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, педагогів-дефектологів, логопедів закладів дошкільної освіти компенсуючого типу, учителів ЗЗСО, де впроваджується інклюзивна освіта. У заході взяли участь 116 педагогів Донеччини.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Лопухіна Т.В., розкрила питання професійної готовності фахівців інклюзивної освіти (психологів, учителів, асистентів, учителів-логопедів, реабілітологів, корекційних педагогів) до роботи з дітьми, які мають розлади аутистичного спектру.

Іваненко А. С., кандидат психологічних наук, доцент кафедри технологій спеціальної та інклюзивної освіти Донбаського державного педагогічного університету, фахівець з прикладного аналізу поведінки, керівник студії розвитку дитини «Дивоцвіт», розповіла про підтримку дітей із РАС в умовах повномасштабної війни, зосередивши увагу на проблематиці підвищення рівня готовності фахівців загальної середньої та дошкільної освіти до професійної діяльності з дітьми з аутистичним спектром розвитку в умовах воєнного часу в закладах спеціальної та інклюзивної освіти.

Продовжили спілкування з питань професійної компетентності педагога в системі спеціальної та інклюзивної освіти педагоги-дефектологи презентацією педагогічного досвіду. Так Борщ С. В., вчитель-дефектолог Парасковіївської спеціальної школи № 40 Донецької обласної ради, розкрила тему «Формування навичок спілкування у дітей з розладами аутистичного спектру в дитячому колективі».

Дика О. В., учитель-дефектолог, та Кірія А. В., заступник директора з навчально-виховної роботи Костянтинівської спеціальної школи №32 Донецької обласної ради, розповіли про навчання дітей з аутизмом у спеціальній школі, висвітливши виклики та шляхи подолання проблем.

Бондаренко М. В., учитель-дефектолог Слов’янської спеціальної школи №41 Донецької обласної ради, поділилася досвідом щодо особливостей навчання дітей із порушеннями аутистичного спектру в умовах дистанційної освіти.

Желєзняк О. А., вихователь-методист ДНЗ № 24 «Росинка» Білозерської ТГ, розкрила роль корекційно-розвивальної роботи з дітьми з аутистичним спектром розвитку в умовах закладу дошкільної освіти.

Чеботенко К. В., в. о. директора, фахівець (консультант) Комунального закладу «Інклюзивно-ресурсний центр Соледарської міської ради Бахмутського району» висвітлила тему щодо розвитку батьківської компетентності у вихованні дітей з розладами аутистичного спектру.

Щиро дякуємо учасникам, керівникам та педагогам спеціальних закладів освіти Донецької області за те, що тримають свій освітній фронт, продовжуючи працювати у важких умовах війни, формують унікальний педагогічний досвід, переосмислюють роль освіти, її ціннісні складники та беруть на себе новий рівень відповідальності.

Фотоматеріали...