Центр вивчення державної мови «СловоДвір» наголошує: наголошувати треба вміти!

08 травня 2024 року коло поціновувачів рідного слова вчергове зібрала разом у «СловоДворі» вчителька української мови та літератури комунального закладу «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 47 Маріупольської міської ради Донецької області» Інна Корнієць.

Нині українська мова потерпає від засилля помилок як лексичного, граматичного, так і орфоепічного рівня. Саме про складні випадки наголошування слів, варіантне наголошування, а також про розрізнення слів за допомогою наголосу йшла мова на черговому занятті «словодвірців». Допомагав навчатися нового юний Лепетун, який знає все про ВелИкдень, пИсанки, крАшанки та ВеликОдній кошик. Учасники та учасниці дізналися про нормативний наголос в багатьох українських словах,  про наголошування слів, які вживають учителі та діти на уроках математики, історії, географії, біології, літератури та хімії; дізналися про слова з подвійним наголосом та правильну вимову дієслів. Безумовно, не обійшлося і без мовного практикуму: найтиповіші помилки, трішки суржику, вживання паронімів та омонімів, смислорозрізнювальна функція наголосу – ось далеко не повний список різноманітних вправ та завдань, які очікували словодвірців. А далі нелегкий етап закріплення вивченого та тренажери, тести, інтерактивні вправи на Learningapps.

А на завершення від спікерки пролунала поетична хвилинка – учасниці та учасники прослухали поезію Галини Потопляк «Коли закінчиться війна».

«Не можу розмовляти українською, бо погано її знаю»,  – таку фразу чуємо нерідко. Особливо від тих, хто раніше не спілкувався державною мовою. Наприклад, через те, що не мав українськомовного оточення. Соромно, страшно, важко. Інколи це стає серйозною перешкодою для навчання, роботи, кар’єри. Але тільки не для словодвірців.

Усіх, хто хоче опанувати українську, щоб упевнено та грамотно висловлюватися, відділ мовно-літературної та мистецької освіти Донецького обласного ІППО запрошує щосереди о 9.00 долучатися до зустрічей за покликанням: https://meet.google.com/rcu-bnta-qdn

Пам'ятайте: правильне наголошування слів – ознака культури Вашого мовлення.