Цифрові інструменти в освіті: ArduinoIDE, Tinkercad

Цифрові інструменти, такі як ArduinoIDE та Tinkercad, відкривають нові можливості для навчання програмування та електроніки в освітніх установах. Вони не лише роблять навчання більш доступним та цікавим для учнів, але й допомагають розвивати креативність, логічне та проблемне мислення. Завдяки таким інструментам учителі можуть створювати стимулювальні та практичні навчальні програми, що сприяють розвитку навичок, необхідних для успішної кар’єри.

07 травня 2024 року для всіх категорій педагогічних працівників відбувся вебінар «Цифрові інструменти в освіті: ArduinoIDE, Tinkercad». У заході взяли участь понад 95 педагогів Донеччини.

Сергій Прийменко, методист відділу природничих дисциплін та STEM-освіти Донецького облІППО, розкрив особливості Tinkercad, що надає можливість створювати 3D-моделі, робити симуляції і навіть програмувати різні електронні пристрої безпосередньо у веббраузері. Tinkercad є ідеальним інструментом для введення учнів у світ 3D-проєктування та електроніки, оскільки має простий інтерфейс та безліч навчальних ресурсів. Окрім того, учасники вебінару ознайомилися з інструментом ArduinoIDE, який дозволяє школярам зрозуміти основи електроніки, програмування та інженерії, а також експериментувати та шукати різні підходи до розв’язання технічних завдань.

Отже, цифрові інструменти ArduinoIDE та Tinkercad відкривають широкі можливості для покращення якості навчання програмування та електроніки, а також сприяють підвищенню цифрової обізнаності як учнів, так і самих учителів.

За інформацією Центру цифрової освіти.