У сучасному світі технології впливають на всі сфери суспільного життя, зокрема освіту. Фізика, як складна наука, вимагає інноваційних методів навчання для забезпечення ефективного засвоєння матеріалу. У межах міжкурсового заходу «Ефективне використання онлайн-інструментів інтерактивного навчання на уроках фізики», який відбувся 07 лютого 2024 року, досліджували, як за допомогою сучасних технологій можна стимулювати активну участь учнів у вивченні фізики, зацікавити їх фізикою та сприяти їхньому успіху у навчанні.

Спікери заходи – Ірина Гринько, заступник директора з навчально- виховної роботи, учитель фізики Шандриголівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області; Олена Коваленко, учитель фізики Навчально-виховного комплексу «Ліцей із загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів» Костянтинівської міської ради Донецької області; Лідія Давшан, учитель фізики та інформатики Комунального закладу «Маріупольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 66 Маріупольської міської ради Донецької області»; Юлія Шеїна, учитель фізики Опорного закладу загальної середньої освіти Мирноградської міської ради Донецької області, – ділилися своїм досвідом використання цифрових ресурсів на різних етапах уроку та обговорювали їхні переваги й недоліки.

Модератор заходу Ольга Олешко, методист відділу природничих дисциплін та STEM-освіти Донецького облІППО, розповіла про використання штучного інтелекту в освіті, його переваги та недоліки. За допомогою прикладів продемонструвала, як учитель фізики може використовувати ресурси ШІ під час підготовки до уроку.

Учителі відзначили, що використання онлайн-інструментів допомагає зробити навчання цікавішим та доступнішим для учнів. Інтерактивні симулятори та відеоуроки допомагають зрозуміти складні концепції фізики шляхом візуалізації та інтерактивних вправ.

У ході дебатів було визначено, що важливо не зловживати використанням цифрових інструментів, адже розвиток аналітичного та критичного мислення учнів має залишатися в пріоритеті.

З матеріалами заходу можна ознайомитися за покликанням:  http://surl.li/qjzce