Суботній день 10.02.2024 року став черговим олімпіадним днем для юних інтелектуалів Донеччини: змагалися біологи, правознавці, знавці інформаційних технологій.

Олімпіада з біології об'єднала 88 учасників 8-11 класів, які мали змогу приєднатися та попрацювати в режимі онлайн із цікавими завданнями, укладеними за 4 рівнями складності. Учні виконували тестові завдання з одним та кількома правильними варіантами відповідей, завдання на встановлення відповідностей і послідовності. Практична складова передбачала вирішення біологічних розрахункових задач.

Учасники олімпіади мали змогу продемонструвати не тільки свої академічні знання з біології, а й практичні навички роботи в онлайн-режимі та таймменеджменті.

Олімпіада з інформаційних технологій надала чудові можливості для 17 учасників показати свої знання та навички у вирішенні завдань з Word, PowerPoint, Excel та Access на тему «Відеоігри». Завдання, які розв’язували юні знавці ІТ, були єдиними для всіх учасників в Україні, розроблені авторським колективом Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. Обласний етап змагань, безперечно, стане важливою сходинкою для учасників і надихне їх на подальші досягнення.

В олімпіаді з правознавства взяли участь 66 учнів/учениць із різних територіальних громад Донеччини.

Учасників олімпіади привітала голова журі Юлія Деркаченко, помічник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, кандидат юридичних наук, доцент, розповівши про свій шлях до юридичної науки й практики захисту прав людини, побажавши учасникам творчої наснаги та власного шляху з опанування світу права, успіхів у змаганнях.

Випробування складалося з двох турів: тестування та виконання розгорнутих теоретичних і практичних завдань, які давали можливість продемонструвати знання з теорії держави і права, конституційного права та ціннісних засад прав людини, зокрема рівень сформованості мисленнєвих компетентностей під час аналізу правових норм та правових інститутів, порівняння правових  дефініцій,  практики реалізації прав людини в Україні, аналізу правових ситуацій на підставі чинного законодавства. Учасники олімпіади демонстрували розуміння важливості правових знань та демократичних цінностей для формування правової культури громадян України.

Дякуємо учням та їх наставникам за те, що свій шлях у царину науки вони спрямували через учнівські олімпіади!