29 травня 2024 року понад 60 фахівців, які опікуються питаннями технологічної освіти Донеччини, долучилися до методичного заходу «НУШ 7 клас: неперервність, єдність і наступність». Учасники отримали рекомендації щодо організації освітнього процесу при викладанні предмета «Технології» в 7 класі НУШ та ознайомилися з досвідом роботи пілотних закладів Донецької області.

Модератор зустрічі Ольга Кітова, доцент кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького облІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, окреслила мету і завдання заходу. Педагоги були ознайомлені з чинними модельними навчальними програми НУШ з предмета «Технології» та навчальними посібниками, розробленими відповідно до модельних навчальних програм та рекомендованими МОН України для використання в освітньому процесі 7 класу НУШ. Увагу було приділено нормативно-правовому аспекту оцінювання результатів технологічної діяльності, який слід враховувати при презентації учнівських проєктів.

Тетяна Пащенко, учитель трудового навчання/технології Добропільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад», керівник професійної спільноти вчителів трудового навчання/технології Добропільської ТГ, ознайомила з організацією викладання предмета «Технології» в 7 класі НУШ за модельною навчальною програмою «Технології. 7–9 класи» для закладів загальної середньої освіти, розробленою колективом авторів під керівництвом І. Ю. Ходзицької. Окрему увагу було приділено використанню інтерактивного навчального контенту для 7 класу НУШ на платформах IZZI та Edpuzzle.

Ірина Дишлюк, учитель трудового навчання, технології Іллінівського опорного закладу загальної середньої освіти з поглибленим вивченням іноземних мов Іллінівської сільської ради Краматорського району Донецької області, презентувала досвід організації освітнього процесу та інноваційні підходи до викладання предмета «Технології» в 7 класі НУШ за модельною навчальною програмою «Технології. 7-9 клас» для закладів загальної середньої освіти під авторством Т. С. Мачачі. Так, було надано загальну характеристику цієї модельної програми та розкрито підходи до її запровадження за такими модулями для вивчення, як «етнодизайн», «дизайн родинного побуту», «дизайн середовища» та «графічний дизайн», які супроводжувалися відповідною проєктною діяльністю – виготовленням таких проєктів, як ємність для зберігання, новорічний декор, інтер’єрні прикраси та розроблення листівок, плакатів і колажів при опануванні графічного дизайну.

Враховуючи специфіку організації освітнього процесу НУШ в дистанційному форматі, яка майже неможлива без використання онлайн-ресурсів, Інною Малєєвою, учителем трудового навчання та технології Навчально-виховного комплексу №1 Покровської міської ради Донецької області, були розкриті особливості роботи, створення та використання інтерактивних вправ для навчання за допомогою сервісу Wordwall. Це знайшло відображення на інтерактивному плакаті (http://surl.li/uafdc), створеному за допомогою сервісу Genially.

Отже, захід став важливим кроком у підготовці вчителів технологічної освітньої галузі до викладання в 7 класах НУШ, сприяв збереженню наступності при переході від адаптаційного до базового предметного циклу навчання.

З матеріалами заходу можна ознайомитися за покликанням:
 
За інформацією кафедри природничо-математичних дисциплін
та методики їх викладання.