Завершився ІІІ обласний етап фахового конкурсу «Сучасний урок історії та правознавства в Новій українській школі», що тривав з 03 по 05 квітня 2024 року.

Усього у фінальних змаганнях взяли участь 15 педагогів ЗЗСО з Білозерської, Бахмутської, Добропільської, Дружківської, Мирноградської, Олександрівської, Покровської, Світлодарської територіальних громад, із них 6 – у номінації «Урок з громадянської та історичної освіти в НУШ», 6 – у номінації «Урок з історії, 7-11 класи», 3 – у номінації «Урок з громадянської освіти, 10 клас».

04 квітня в номінації «Урок з громадянської освіти, 10 клас» майстер-класи провели:

Погожих Володимир Володимирович, учитель історії та громадянської освіти Дружківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Дружківської міської ради Донецької області.

1 Гопта

Гопта Геннадій Іванович, учитель історії та громадянської освіти Опорного закладу Олександрівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Олександрівської селищної ради Донецької області.

2 Федяєва

Федяєва Оксана Анатоліївна, учитель історії та громадянської освіти Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 ім. Дмитра Чернявського Бахмутської міської ради Донецької області.

05 квітня у номінації «Урок з громадянської та історичної освіти в НУШ» свою майстерність демонстрували:

Нечипорук

Нечипорук 1

Нечипорук 2

Нечипорук Елла Григорівна, учитель історії Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 ім. Валерія Доценка Мирноградської міської ради.

Завгородня 2

Заворотня 2

Завгородня 3

Заворотня Інесса Олегівна, учитель історії Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради Донецької області.

Сердюк 1

Сердюк 2

Сердюк 3

Сердюк Валерія Геннадіївна, учитель історії Опорного закладу загальної середньої освіти Мирноградської міської ради.

Нечитайло

Нечитайло 2

Нечитайло Ірина Анатоліївна, учитель історії Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Світлодарської міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області.

Реуцька 1

Реуцька 2

Реуцька Тетяна Євгенівна, учитель історії Білозерської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 13 Білозерської міської ради Донецької області.

Гажитов1

Гажитов 2

Гажитов 3

Гажитов3а

Гажитов Денис Олегович, учитель історії Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 Мирноградської міської ради.

нарада журі 5.04

Журі відзначило змістовність, креативність у висвітленні тем, інтеграцію знань учнів, спрямованість навчання на розвиток мислення. Учасники застосовували сучасні продуктивні методики навчання, онлайн-сервіси, робили акцент на ціннісній складовій уроків історії та громадянської освіти, ефективно взаємодіяли між собою.

Члени журі поділилися враженнями від конкурсу:

«Конкурс «Сучасний урок історії в НУШ» вже багато років поспіль є чудовою платформою для презентації досвіду педагогів Донеччини. Такий собі тренувальний майданчик для тих, хто бажає розвиватися в руслі сучасних тенденцій української освіти. Цьогорічний конкурс не став виключенням і показав велику палітру талановитих учителів. Важливо відзначити, що наші педагоги на високому рівні володіють як різними педагогічними технологіями, так і сучасними онлайн-сервісами, при чому роблять це настільки професійно, що, безперечно, є показником постійного застосування цих технологій на уроках історії. Безперечно, відбувся колосальний обмін досвідом, який важливий не тільки для вчителів, а й для членів журі, бо  деякі форми подачі матеріалу були дійсно нестандартними та непередбачуваними. Нашим учителям хочеться побажати продовжувати тримати освітній фронт, бо  саме зараз ми виховуємо нове покоління, яке буде відбудовувати нову українську державу». 

Марина Мегельбей, Велика Новосілка.

«Конкурс «Сучасний урок історії» можна порівняти з народженням і становленням людини. Як дитина дорослішає з кожним роком, набуває нових навичок, так і наш конкурс за роки існування  набрав обертів, значно виріс професійний рівень його учасників і вимоги до них. Сьогодні члени журі не лише оцінювали учасників, а й багато в чому самі навчалися у них. Уміння триматися в надзвичайно складних умовах нашої Донеччини, триматися і генерувати нові ідеї – це заслуговує поваги. Пишаюся кожним!».

Ірина Шинкаренко, Покровськ.

«Щиро дякую за можливість взяти участь у конкурсі. Особливо хочеться відзначити високу вмотивованість учасників, їхній професійний рівень. Дуже цінним є наявність у розробках усіх конкурсантів ціннісного компоненту, спрямованості запропонованих фрагментів уроків не лише на навчання, але й на виховання учнів. Усі учасники були неймовірно креативними, талановитими та позитивними. Їхнім учням можна позаздрити!».

Наталя Шалашна, Донбаський державний педагогічний університет.

«Реалії сьогоднішнього дня вимагають від учителя нових підходів до організації освітнього процесу, зокрема, проведення уроку. Сучасний урок – це урок демократичний. Він проводиться не для учнів, а разом із ними. Це урок, на якому присутній демократичний стиль спілкування, де діти вчаться здобувати знання, а не отримувати готові, де жоден з них не боїться висловлювати свою думку й доводити її. Тому конкурс «Сучасний урок у НУШ» це актуальний, потрібний трамплін професійного зростання сучасного педагога».

              Лілія Денисова, Добропілля.

«Конкурс «Сучасний урок з історії» можна порівняти з конкурсом піаністів. На конкурсі музикантів перемагає той, хто зіграє чисто, потрапить у всі ноти, а на конкурсі істориків перемагає той, хто правильно розставить акценти».

Ганна Соколова, Черкаське.

«Незламні педагоги Донеччини працюють на перспективу України! А історики, як ніхто інший, знаються на майбутньому. Широка історична ерудиція, обізнаність у сучасних методиках, розуміння філософії НУШ, володіння інтерактивними технологіями, креативність – усе це продемонстрували і досвідчені, і молоді вчителі. Але головне – розуміння можливостей і потреб учнів, які наразі перебувають у неймовірно складній ситуації. А це є любов до дітей, дітей, у дім яких вдерся російський ворог. Вдячність співробітникам Донецького обласного ІППО, зокрема методисту Ірині Рибак, професору Ользі Лаврут за можливість поспілкуватися із земляками-освітянами! Бажаємо учасникам заходу натхнення на нові проєкти й наснаги на їх утілення! Адже вчитель працює – життя триває! Слава Україні!».

Надія Темірова, ДонНУ ім. Василя Стуса

Конкурс завершився. З протоколом результатів можна ознайомитися на сайті Донецького облІППО у розділі «Фахові конкурси» за покликанням: https://ippo.dn.ua/fakhovi-konkursy-olimpiady-zno/fakhovi-konkursy/suchasnyi-urok-istorii-ta-pravoznavstva-v-novii-ukrainskii-shkoli

Дякуємо, шановні педагоги, учасники, члени журі, за вашу незламність і бажання продовжувати підвищувати свою фахову майстерність заради майбутнього! Віримо в Україну!

За інформацією відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти.