У Києві 06-07.07.2024 відбувся тренінг для психологів: "Особливості допомоги при екстремальному стресі і відновлення після нього". Організаторами цього заходу стали Дивізіон "Військової Психології" та "Асоціація Танцювально-Рухових Терапевтів України", що є членами Національної Психологічної Асоціації України, за підтримки Донецької обласної державної адміністрації і Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти..


Під час тренінгу було розглянуто програму тренінгу для військових (на прикладі Сил ТрО ЗСУ), практичні вправи надання допомоги, стабілізації та відновлення в ситуації екстремального (бойового) стресу, що може бути допоміжним в консультуванні як військовослужбовців, так і інших осіб, що пережили травмуючи події.
Основні теми, що відпрацьовувались на тренінгу: «Бойовий та операційний стрес»; «Стани і поведінка військовослужбовців при бойовому стресі»; «Перша психологічна допомога в бою»; «Важливість психологічної підготовки»; «Кольоровий код Купера - Хвиля стресу»; «Керування емоціями. Техніки саморегуляції»; «Попередження суїцидів»; «Техніки психологічної підтримки та допомоги»; «Методи відновлення після пережитого стресу»; «Біологічний зворотний зв'язок (англ. biofeedback)», практичні заняття та розбір кейсів.


Тренінг проводили Родіон Григор’ян, військовий психолог, модератор Дивізіону "Військової психології" Національної Психологічної Асоціації, аспірант Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, та
Людмила Мова, професор, доктор педагогічних наук, кандидат психологічних наук, професор кафедри психології КНУКіМ, керівник Центру психології руху та творчого самовираження «LMaluma», керівник "Асоціації Танцювально-Рухових Терапевтів України" НПА України, спеціаліст з танцювально-рухової та мультимодальної психотерапії.
Ми вдячні всім, хто долучився до цього заходу, і впевнені, що отримані знання та навички допоможуть у професійній діяльності та сприятимуть покращенню якості психологічної допомоги в нашій країні.