27 червня об’єдналися освітяни для опрацювання ресурсної техніки «Коло сили», яка сприяє акумулюванню внутрішніх ресурсів для подолання складних життєвих ситуацій та опануванню важливих навичок турботи про власне психічне здоров’я.

Опрацьовували техніку педагоги під керівництвом Валентини Поуль, кандидата психологічних наук, доцента, завідувача кафедри педагогіки і психології Донецького облІППО.

Протягом 90 хвилин учасники створювали власне ресурсне відновлювальне «коло сили», ділилися ідеями й думками щодо восьми секторів підтримки. Так, аналізуючи сектор «Місце сили», освітяни пригадували три місця, де набираються сил або з якими пов’язані добрі спогади та відчуття підтримки... У секторі «Теплий спогад» занотовували спогади, що підбадьорюють, дають віру в людей, підтверджують, що в житті кожного – усе гаразд. При роботі із сектором «Заняття, яке заряджає» розповідали про своє хобі, дії, які оновлюють внутрішні ресурси, надихають і розслаблюють. Важливо, щоб у кожного було хоча б одне заняття, яке не вимагає ретельної підготовки або фінансових і часових витрат.

Опрацьовуючи сектор «Ресурсна фраза», учасники пригадували слова, які припали їм до душі – цитати з книжок або фільмів, слова підтримки, що влучили прямісінько в серце й залишили свій спогад у душі. У кожного обов’язково знайдеться щось, що дуже відгукується саме зараз. Сектор «Люди, що підтримують» спрямував увагу й думки педагогів на власні «групи підтримки» – людей, які приймають нас такими, якими ми є, з якими можемо відпустити себе, яким можемо зателефонувати, поскаржитися й похвалитися (і яким ми, звісно, теж даруємо підтримку).  

Під час роботи із сектором «Досягнення, які я визнаю» кожен мав собі сказати: «Так, я в це багато вклав, тут я постарався і досяг цього! Проробив велику роботу над собою і навчився…». Важливо вміти відзначати свої успіхи, хвалити себе, а якщо відповідь не надходить одразу, дати собі час подумати. Сектор «Мої сильні сторони» – про якості, які ми визнаємо в собі і які нам особисто подобаються: почуття гумору, допитливість, вдумливість, наполегливість, уміння вибачати тощо. У секторі «Те, що мене надихає» кожний учасник зазначав особистостей, твори, факти й речі, які надихнули, наштовхнули на думку: «Ось це так!», надали нові ідеї та наснагу.

Бажаємо міцного здоров’я, невичерпної енергії та успіхів у турботі про себе!

За інформацією кафедри педагогіки і психології.