04 липня 2024 року для заступників директорів з ВР, педагогів-організаторів ЗЗСО/ЗПО, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, класних керівників відбулася презентаційна сесія «Конотопська битва – 365 років, що надихають»

У виступі «Значення героїчних сторінок минувшини України у формуванні національної ідентичності та оборонної свідомості сучасної молоді» Дубяга Андрій, завідувач відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, звернув увагу учасників заходу на значення історичної пам’яті, визначив «сторінки» історії, які більше впливають на формування національної свідомості сучасного українця. Особливу увагу було приділено історичній інформації, яку несе Конотопська битва, акцентовано на уявленнях та етнічних стереотипах про українців, визначено виховні наративи відзначення річниці Конотопської битви.

Білоконь Олена, модераторка заходу, методистка відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, у виступі «Конотопська битва в історичному дискурсі сучасності» ознайомила з передумовами Конотопської битви, перебігом подій, наслідками перемоги; акцентувала увагу на значенні цієї події для формування національної ідентичності, окреслила освітній аспект і політичний контекст цієї битви, анонсувала постер, який освітяни зможуть використати під час заходів з учнівською молоддю.

Модераторка заходу, методистка відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Золотар Олена ознайомила присутніх із матеріалами Українського інституту національної пам’яті, присвяченими Конотопській битві. Для підготовки та проведення заходів у дистанційному форматі, присвячених зазначеній даті, надала практичні рекомендації з використання інструментів штучного інтелекту для генерації звуку, зображення та створення відеоуроків до річниці Конотопської битви за допомогою ChatGPT, Hedra, Vidnoz.

По завершенню заходу учасники отримали матеріали, які стануть у пригоді під час підготовки та проведення заходів, присвячених Конотопській битві.

З матеріалами спікерів можна ознайомитися за покликанням: httpshttps://drive.google.com/drive/u/0/folders/1kr5kbanUfsxNR2q_7L18xBplUFCJKphv    

За інформацією відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти.