(для заступників директорів з ВР, педагогів-організаторів ЗЗСО/ЗПО, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, класних керівників)

24 червня 2024 року в дистанційному форматі відбулася презентаційна сесія «Відзначення Дня Конституції України в системі освіти як потужний засіб виховної роботи», до якої долучилося понад 70 освітян області, відповідальних за організацію виховної роботи на місцях.

Захід розпочався бліцопитуванням учасників, запропонованим Золотар Оленою, методисткою відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького облІППО, щодо історії прийняття та значення Конституції України в освітньому процесі.

У виступі «Історичне значення прийняття Конституції України у виховному наративі сьогодення» Дубяга Андрій, завідувач відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького облІППО, звернув увагу на Конституційні традиції України, визначив логічний ланцюжок виховного наративу державного свята, актуалізував значення прийняття Конституції України. Особливу увагу було приділено аспектам, які необхідно висвітлювати на заходах, присвячених Дню Конституції України.

Білоконь Олена, методистка відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького облІППО, у виступі «Особливості відзначення державних свят у період канікул: як залучити учнівську молодь» окреслила важливість виховної роботи з учнями під час канікул, надала практичні рекомендації щодо форм і методів проведення заходів у дистанційному форматі до Дня Конституції України та покликання на відеоматеріали, які стануть у пригоді під час їх проведення.

Методистка відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького облІППО Золотар Олена ознайомила присутніх з листом Офісу Президента України, який регламентує проведення заходів до Дня Конституції України, матеріалами щодо змісту тематичних заходів / повідомлень з нагоди цього державного свята.

Наприкінці презентаційної сесії учасники ознайомилися з результатами бліцопитування, а також отримали матеріали, які стануть у пригоді під час підготовки та проведення заходів у дистанційному форматі, присвячених Дню Конституції України.

З матеріалами спікерів можна познайомитися за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/1mrCBqZfgyCVk8uXJ_dOgF7CVCw1lNesA      

За інформацією відділу національного виховання, позашкільної та
громадянсько-історичної освіти.