08.02.2024 року проведено онлайн-нараду «Особливості підготовки та проведення методичних заходів, конкурсів і турнірів у 2024 р. Сертифікація вчителів історії», у якій взяли участь 67 керівників методичних об’єднань, консультантів ЦПРПП і творчих учителів історії із 26 громад.

Метою заходу було ознайомлення педагогів з особливостями організації методичного супроводу участі педагогів у методичних заходах, конкурсах, турнірах у поточному році.

Новацією стала сертифікація вчителів суспільних дисциплін у 2024 році. Про мету, завдання та етапи процесу сертифікації, її процедуру учасникам заходу розповіла Катерина Манік, т. в. о. начальника управління Державної служби якості освіти у Донецькій області, давши відповіді на численні питання педагогів разом із працівниками управління Оленою Григоренко та Оленою Полікановою та запросивши вчителів історії долучитися до навчання експертів. 

Методист відділу національного виховання, позашкільної, громадянсько-історичної освіти Ірина Рибак презентувала учнівські дослідницькі конкурси й турніри, ознайомила присутніх із планом методичних заходів, конкурсів і турнірів. Говорили також про фаховий конкурс «Сучасний урок історії та правознавства» як можливість учителя презентувати свою авторську методику проведення уроків та етап підготовки до конкурсу «Учитель року–2025» у номінації «Історія».

Методист звернула увагу на моніторингові дослідження якості освіти з історії України та запросила педагогів доєднатися до робочої групи з підготовки банку завдань.

Особливу увагу приділили новому формату організації підвищення кваліфікації педагогів – творчій майстерні «Знаю, вмію навчу», визначили орієнтовні загальні теми та розпочали реєстрацію творчих педагогів, які матимуть можливість спробувати себе в ролі менторів, вчитимуться передавати знання й розвивати інших, тим самим створюючи умови для саморозвитку і розвитку професійної компетентності педагогів.

Ірина Рибак запросила всіх охочих долучитися до учнівських і фахових випробувань, обласних методичних заходів.

Ознайомитися з матеріалами онлайн-наради та зареєструватися до участі в майбутніх заходах можна за покликанням http://surl.li/qhmrl