Ми живемо в епоху гаджетів, стартапів, лайфхаків, чи не кожен день чуємо або використовуємо слова «офлайн», «онлайн», «дедлайн», «креатив», «модератор», «тьютор», «фейк». Молодь повсякчас уживає такі слова, як «хейтер», «аб’юзер», «рофлити», «юзати», «хайп».

Ми вживаємо певні фрази, навіть не задумуємося над їх первинним значенням, наділяємо слова новими смислами. Та чи зазамислюємося про доречність використання, наприклад, слова «тьютор» замість усім відомого «наставник»? І чи не стане така навала лексики іншомовного походження причиною витіснення власне українських слів? Час дослухатися до Шевченкового «І чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь».

Дружня спільнота «СловоДвору» відвідала заключне заняття з вивчення української мови в цьому начальному році, який був насиченим, пізнавальним. Сьогодні учасники долали перешкоди разом з учителькою Добропільського НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» Ольгою Кулініч. Як завжди,  ділилися власними здобутками, спілкувалися з друзями-однодумцями, що є надважливим для кожного! Не секрет, що за  час  роботи гостинного «СловоДвору» моволюбці стали більш обізнаними в царині лінгвістики.

Центр вивчення державної мови «СловоДвір», що працює в межах освітнього хабу «Донеччина», творить, надихає, живе повноцінно й мотивує всіх небайдужих вивчати рідне слово, занурюватися в його бездонні глибини, не зупинятися на досягнутому, а сміливо й упевнено йти до поставленої мети!

Літо – це час для перезавантаження, щоб  далі з новими силами підкорювати нові горизонти! «І кожний фініш – то по суті, старт!» – натхненні слова Ліни Костенко можуть стати прекрасним мотиватором, щоб не зупинятися, а продовжувати рухатися до мети! Координаторка Центру «СловоДвір», методистка відділу мовно-літературної та мистецької освіти, заслужений учитель України  Тетяна Байдаченко подякувала учасникам за другий рік, проведений разом, за спільні пошуки, спільні радощі та смуток.

Словодвірці визначили напрямки роботи в наступному, 2024-2025 навчальному році.  Приходьте після канікул вивчати мову разом із рідними, друзями, колегами! Ми завжди раді однодумцям!  Адже вогонь душі не згасає, а зігріває в затишному «СловоДворі»!

За інформацією відділу мовно-літературної та мистецької освіти.