30.05.2024 року відбулося друге заняття Освітньої студії педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, яке об’єднало понад 100 учасників.

Світлана Гарна, проректор з інноваційної та методичної роботи Донецького облІППО, кандидат педагогічних наук, наголосила на актуальності STEM-освіти для дітей дошкільного віку.

Модератор заходу Алла Сопільник, методист відділу дошкільної і початкової освіти Донецького облІППО, зосередили увагу присутніх на важливості створення STEМ-лабораторій у закладах дошкільної освіти.

Вихователь-методист ЗДО № 54 «Світлячок» Бахмутської міської ради Ганна Куценко ознайомила присутніх із роботом на ім’я Dash від Wonder Workshop – інноваційним інструментом для навчання дітей програмуванню та робототехніці. Dash може рухатися, світитися, видавати звуки та виконувати різні команди, які задаються за допомогою спеціальних додатків на планшетах і смартфонах. Він призначений для інтерактивного навчання через гру.

Директорка ЗДО № 55 «Лелека» Слов’янської міської ради Вікторія Лічман запропонувала методи використання глобуса та карти України в освітньому процесі закладу дошкільної освіти.

Оксана Дудка, вихователька ЗДО № 49 «Кріпиш» Бахмутської міської ради, розповіла про використання наборів «Сонячна система» та «Телурій» під час ознайомлення дітей із планетами Сонячної системи та загадками космосу.

Присутні активно долучилися до обговорення та складання технологічних карток застосування STEМ-наборів під час онлайн-занять, запропонували цікаві ідеї щодо організації та проведення STEM-заходів для вихованців та їхніх батьків.

STEM-освіта для дітей дошкільного віку – це інвестиція в їхнє майбутнє, що допоможе їм стати дослідниками, винахідниками та інженерами, готовими до викликів сучасного технологічного світу.

За інформацією відділу дошкільної і початкової освіти.