Другий тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» проходив у квітні-травні у два етапи – відбірковий і фінальний. За свою майже 30-річну історію конкурс об’єднав чимало талановитих педагогів, став платформою для спілкування й педагогічних ініціатив.

У номінації «Географія» Донецьку область представив Михайло Горбунов, учитель Очеретинського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів – дошкільний навчальний заклад (опорний навчальний заклад) Очеретинської селищної військово-цивільної адміністрації Покровського району Донецької області;

У номінація «Образотворче мистецтво»Олена Філіппова, учитель Білицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 Добропільської міської ради Донецької області;

У номінації «Українська мова та література»Валентина Мельник, учитель Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Краматорської міської ради Донецької області;

У номінації «Фізика» Самвел Акопян, учитель Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради Донецької області.

Вітаємо кожного з педагогів, адже участь у всеукраїнському конкурсі – висока відповідальність та честь!

Ось як говорить про конкурс учасниця другого туру в номінації «Українська мова та література» Валентина Мельник: «Залишилися лише найприємніші спогади: організація на високому рівні, професійне, доброзичливо налаштоване журі, колеги, які підтримували та допомагали. Дуже рада, що стала учасницею конкурсу, адже спілкування та досвід є безцінними. Щиро дякую за підтримку на рівні області, за проведені зі мною додаткові заняття, за відкритість і людяність. Змогла відчути свої сильні та слабкі сторони, головний здобуток – щире спілкування з досвідченими професіоналами. Для мене це дуже важливо!».

За підсумками відбіркового етапу у фіналі в очному форматі змагалися представники номінацій «Географія», «Образотворче мистецтво», «Фізика».

Фінальний етап конкурсу в номінації «Географія» проходив у Тернополі. Випробування «Дослідження» – на базі Тернопільського обласного ІППО, а «Урок» – на базі Тернопільської ЗОШ № 16 імені В. Левицького. Михайло Горбунов провів урок у 8 класі за темою «Болота, їх типи і поширення, причини заболочення. Водосховища та канали». Учні під час уроку були активними, легко йшли на контакт, охоче виходили працювати біля інтерактивної дошки. Особисті враження конкурсанта від перебігу конкурсу: «Серед учасників панувала здорова конкуренція. Хотілось би висловити щиру подяку оргкомітету, голові і членам журі за підтримку, доброзичливість, поради, позитивну атмосферу під час перебігу всіх конкурсних випробувань. Майбутнім учасникам хотілось би побажати – не бійтесь виходити із зони комфорту, пробувати власні сили – ви здобудете неоціненний досвід!».

Михайло Горбунов за підсумками конкурсу виборов VI місце. Але головне не рейтинг, а набутий досвід, можливість перевірити власні сили, випробувати свої ідеї в нових умовах, розширити коло професійних контактів. Які плани на майбутнє нашого фіналіста? Змінити власні підходи до викладання з урахуванням набутого досвіду, більше уваги приділити розробці дидактичних матеріалів до уроків. Також є певні творчі задуми, але нехай вони поки що залишаться таємницею.

Фінал конкурсу в номінації «Образотворче мистецтво» проходив у Чернівцях. На фіналістів очікувало конкурсне випробування «Майстерка», під час якого кожен учасник мав змогу презентувати власну педагогічну ідею та вміння адаптувати її до специфіки навчальних тем та вікових особливостей учнів. А також кожен учасник фіналу провів конкурсний урок в одному із закладів освіти м. Чернівці.

«Участь у всеукраїнському конкурсі «Учитель року 2024» в номінації «Образотворче мистецтво» була неймовірним досвідом для мене, – говорить Олена Філіппова. – Я мала можливість не лише продемонструвати власні родзинки в  мистецькому вихованні, але й поспілкуватися з колегами з усієї країни. Сам конкурс пройшов у напрочуд дружній атмосфері. Побачити різноманітність талантів, ідей від учителів з усієї України було надзвичайно важливо. Ми всі могли поділитися своїм досвідом. Це було не лише змаганням, а й спільним святом мистецтва та освіти.

Після завершення конкурсу я відчула гордість за те, що брала участь у такому значущому заході. Дуже вдячна за довіру та  можливість зустріти талановитих учителів і отримати нові ідеї для вдосконалення своєї роботи. Ці враження залишаться зі мною на довгий час, надихаючи на подальші досягнення в мистецькій освіті!».

Фіналістів всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» в номінації «Фізика» приймав Ужгород. Педагогів та членів журі під час відкриття привітало керівництво області. «Щиро вітаємо вас на Закарпатті та тішимося, що саме в нас проходить фінальний етап цього конкурсу. Учителі фізики виконують надважливу місію – навчають дітей одній із фундаментальних дисциплін. Тому низький уклін та подяка всім Вам за нелегку працю!», – наголосив заступник голови Закарпатської ОВА Юрій Гузинець

Продемонструвати власний педагогічний досвід, креативність та оригінальний підхід 12 учителів-предметників із різних регіонів країни могли на базі одного з провідних навчальних закладів Закарпаття – Ужгородського наукового ліцею.

Самвел Акопян увійшов до десятки найкращий учителів-фізики України! Наш фіналіст – не просто вчитель, а справжній ентузіаст своєї справи, який запалює учнів жагою до знань і нових звершень. Його участь у конкурсі засвідчила високий рівень підготовки, майстерності та щирого прагнення до модернізації освіти. Участь у конкурсі – це не лише змагання за перемогу, але й можливість отримати багато нового, корисно та незабутнього. Це завжди емоційно, адже це можливість відчути себе частиною чогось більшого, отримати визнання та почути слова підтримки.

Учителі Донецької області – це символ стійкості та незламності українського духу!

За інформацією відділу розвитку особистості.