18.03.2024 р. учителі Донеччини на запрошення Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти взяли участь у вебінарі «Сучасні змістові акценти у вивченні всесвітньої історії другої половини ХХ – початку ХХІ ст. в школі». Технічне забезпечення вебінару здійснювало видавництво «Астон». У роботі вебінару взяли участь учителі історії Донецької, Львівської, Івано-Франківської і Тернопільської областей.

Які інновації можна використовувати при вивченні історії у старших класах? Як сьогодні слід викладати повоєнну систему міжнародних відносин кінця ХХ – першої чверті ХХІ ст.? Що краще в підручнику: більше схем чи більше тексту? Чи є методичні матеріали для вчителя з курсу всесвітньої історії та як їх придбати? На ці та багато інших питань учасникам вебінару дали відповідь спікери Руслан Сіромський, професор кафедри світової історії Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор історичних наук, та Ірина Васильків, старша викладачка Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

2 3

3 2

Спікери представили свій підручник із всесвітньої історії для 11 класу. Руслан Богданович закцентував увагу на змістовному наповненні курсу, його структурі, нових темах, що з’явилися у програмах, а Ірина Дмитрівна приділила увагу методиці викладання історії в 11 класі, наголосивши на тому, що всі методичні матеріали будуть у безкоштовному доступі на сайті ТзОВ «Астон» за покликанням http://surl.li/sdcik.

4 2

Вебінар дав можливість учасникам поставити актуальні питання спікерам, поділитися враженнями від підручника. Отже, шкільний курс всесвітньої історії в 11 класі позбавлено надмірної завантаженості, а матеріали підручника є більш різноманітними та структурованими, без зайвих повторень та розпорошеності тем.

Нагадуємо, що повний відеозапис заходу можна переглянути за покликанням: https://youtu.be/AjwjHTWTDck

За інформацією відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти.