08.05.2024 року в Освітньому хабі «Донеччина» Центром національно-патріотичного виховання «Незламність» проведено вебінар «Захист учасників і жертв війни під час збройного конфлікту за міжнародним гуманітарним правом».

У заході взяли участь 25 педагогів із 12 територіальних громад. Метою заходу було ознайомлення педагогів із поняттям міжнародного гуманітарного права та його ресурсами щодо захисту учасників збройного конфлікту та цивільного населення.

08.05.2024 1

Методист відділ національного виховання, позашкільної, громадянсько-історичної освіти Донецького облІППО Ірина Рибак ознайомила учасників з поняттям міжнародного гуманітарного права (МГП), його метою, принципами та джерелами. Учасники вебінару, аналізуючи витяги з міжнародних договорів, визначали, хто є учасниками збройного конфлікту; який захист їм надає МГП; спеціальні категорії цивільного населення, які потребують особливого захисту під час збройного конфлікту.

08.05.2024 2

Учасники разом з Ірина Рибак аналізували ситуації, у яких визначали принципи ведення бойових дій, заборонені методи й засоби ведення війни, відповідальність країн-учасників збройного конфлікту за порушення норм міжнародного гуманітарного права.

Ірина Миколаївна звернула увагу присутність на те, що ця тема знаходиться на контролі уряду України. Це питання обговорювалося на черговому засіданні Міжвідомчої комісії з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права в Україні під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук, під час якого учасники розглянули можливість введення обовʼязкових освітніх курсів із міжнародного гуманітарного права у закладах загальної середньої освіти (https://segodnya.novyny.live/v-ukrayinskikh-shkolakh-mozhe-ziavitisia-novii-predmet-shcho-vidomo-171582.html).

08.05.2024 3

Учасники заходу відзначили, що запропонована тема є актуальною, дібрані ситуативні завдання та надані матеріали є корисними як для уроків, так і позаурочної діяльності учнів.

З матеріалами заходу можна ознайомитися за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/1wTX21DM2KuFZzbEvyBS17U_b_OWLejC4?usp=drive_link.

За інформацією відділу національного виховання, позашкільної, громадянсько-історичної освіти.