13 травня 2024 року в Освітньому хабі «Донеччина» Центром національно-патріотичного виховання «Незламність» до Дня вишиванки проведено воркшоп «Україна вишивана». Учасниками заходу стали педагоги, учні, їхні батьки з Лиманської, Великоновосілківської та Слов’янської територіальних громад Донеччини.

Метою заходу була популяризація символу українського народу – вишиванки, збереження українських цінностей та їх популяризація серед учнівської молоді, представників батьківської громадськості та педагогів, розширення уявлення про вишиванку як вид мистецтва, її значення у житті українців.

До початку заходу учасники могли ознайомитися з виставкою, де були представлені зразки вишитих виробів, національні головні убори, прикраси. Оглядаючи виставку, присутні ознайомилися з історією появи вишивки на теренах України, її особливостями в різних регіонах країни, значенням символів, закодованих у виробах.

Етнокультурну виставку представив майстер з лозоплетіння, завідувач «Школи народних ремесел» Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Валерій Федоров. Усі представлені на виставці матеріали – доробок вихованців Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, що є результатом тривалої роботи НЕНЦу щодо відродження та збереження українських національних традицій. У ході виступу презентовано роботу гуртків, які безпосередньо спрямовані на цю діяльність.

Протягом заходу присутні взяли участь у роботі кількох локацій. Вікторина «Що ти знаєш про українську вишивку?» не тільки актуалізувала знання про вишивку та вишиванку, а й озброїла учасників маловідомими фактами про цей вид мистецтва. Відомості, отримані під час знайомства з виставками, допомогли власноруч створити «вишиту» карту України з урахуванням особливостей вишивки різних регіонів. На завершення заходу за допомогою цифрових ресурсів учасники дізналися, що кожній літері українського алфавіту відповідає певний знак у вишивці, мали можливість створити унікальний зразок вишивки, закодувавши свої імена цими знаками.

Тепла святкова атмосфера, що панувала на заході, сприяла творчій праці. Результатом проведення воркшопу стали зразки вишивки, створені власноруч, які залишаться учасникам на згадку.

Дякуємо всім, хто знайшов можливість відвідати захід і створити неповторну атмосферу свята!

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти й Освітній хаб «Донеччина» висловлюють окрему подяку Володимиру Вербицькому, директору Національного еколого-натуралістичного центру, колективу НЕНЦу за допомогу у проведенні заходу, за прекрасну можливість, надану учнівській молоді, представникам батьківської громадськості та педагогам Донецької області, ознайомитися з етнокультурною виставкою.

Більше інформації про заходи Центру національно-патріотичного виховання «Незламність» https://www.facebook.com/profile.php?id=100090327287553

Фотоматеріали...

За інформацією відділу національно-патріотичного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти.