19 червня 2024 року понад 50 фахівців, які опікуються питаннями технологічної освіти Донеччини, долучилися до авторського простору майстерності «Професійні ролі вчителя в умовах НУШ» та приділили увагу проблемі розвитку професійних якостей і компетентностей, необхідних сучасному вчителю НУШ.

Модератор зустрічі Ольга Кітова, доцент кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького облІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, привітавши учасників заходу, окреслила його мету та завдання.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся і Володимир Стешенко, професор кафедри педагогіки і методики технологічної та професійної освіти ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», доктор педагогічних наук, професор. Педагоги були залучені до обговорення проблеми визначення ролі вчителя в сучасному освітньому процесі НУШ; якостей, необхідних йому в сучасних умовах; завдань і викликів, що постали перед освітою нині.

Звертаючи увагу на особливості викладання предметів технологічної освітньої галузі в цьому навчальному році, Ольга Кітова приділила увагу функціям і завданням сучасного вчителя, необхідності розвитку його загальних і професійних компетентностей, визначених Професійним стандартом учителя ЗЗСО, а також значенню інформаційно-цифрової компетентності в умовах дистанційного навчання.

Практичні поради з використання сучасного онлайн-інструментарію вчителям трудового навчання / технологій надав Євгеній Клейно, викладач Торецького професійного ліцею, кандидат педагогічних наук. Так, педагоги ознайомилися з одним з найефективніших інструментів для підвищення інтересу учнів до навчання – інтерактивною онлайн-дошкою Сlassroomscreen (https://classroomscreen.com/), яка містить значну кількість цікавих опцій, потрібних для проведення занять у синхронному режимі.

Враховуючи значення візуалізації при викладанні предметів технологічної освітньої галузі, Олена Сердюк, учитель трудового навчання й технологій Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 Краматорської міської ради Донецької області, надала практичні поради, ознайомила з інноваційними підходами та можливостями використання YouTube під час уроків технологій.

Підсумком проведеного заходу стало визначення перспектив на наступний навчальний рік та висловлення побажань один одному на період відпусток через хмаринку слів, отриманої завдяки сервісу Mentimeter.

З матеріалами заходу можна ознайомитися за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/1flWDAUmnomIfHd9cGJOSZN6DOug2X--o?usp=sharing

За інформацією кафедри природничо-математичних дисциплін
та методики їх викладання.