21 вересня 2022 року в онлайн-форматі керівників МО, учителів фізики та методистів відділу природничих дисциплін ДонОблІППО об’єднала робота методичної майстерні «STEM-проєкт як інструмент та засіб навчання на уроках фізики». Захід зібрав 37 осіб.

Основна мета: розкрити сутність упровадження елементів STEM-освіти на уроках фізики, визначити ефективні інструменти для організації дослідницької роботи здобувачів освіти у STEM-проєктах. Захід підготувала й провела Ольга Олешко, методист відділу природничих дисциплін ДонОблІППО.

Сьогодні перед учителем-предметником стоїть завдання – організувати освітній процес так, щоб надати можливість учням здобути необхідні навички, сформувати науковий світогляд та технічне мислення, основні компетентності, отримати ґрунтовні знання з природничих і технічних наук. Саме тому учасники творчої майстерні зазначили необхідність упровадження елементів STEM при викладанні фізики. Адже саме така діяльність дозволить сприяти розвитку в учнів ключових компетентностей і навичок майбутнього.

wHXJV1k

На захід були запрошені Олена Дахова, учитель фізики вищої категорії Краматорського Ліцею № 4 «Успіх», учитель-методист, яка розповіла про STEM-успіх як популярний трендовий напрям в освіті. Олена Саматова, учитель географії, старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання ДонОблІППО, розповіла про STEM-освіту в дії, зокрема про досвід участі у Всеукраїнському STEM-тижні, а також у різних STEM-проєктах (STEM-весна, STEM-дівчата). Окремо розглянуто STEM-проєкти, які можна проводити з дітьми дистанційно. Сергій Прийменко, старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання ДонОблІППО, кандидат фізико-математичних наук, розповів про 3D-моделювання за допомогою онлайн-ресурсу Tinkercad.

wovoyhu

Наприкінці роботи учасники творчої майстерні відзначили актуальність та практичну значущість розглянутих питань.

Фотоматеріали.