15 вересня відбулося засідання творчої групи «Викорінення пам’яті голодом/Голодомором на території Донеччини: краєзнавчі пошуки (педагогів)». На третє заняття з теми «Особливості у різних куточках Донеччини. Наслідки та уроки» були запрошені 15 учасників групи. Педагоги презентували власні педагогічні пошуки.

Тетяна Пальчик, учителька Новотроїцького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Покровської районної ради  Донецької області, презентувала роботу «Марко Залізняк». Педагогиня її створила на основі досліджень у місцевих музеях та спілкування із нащадком фотографа. Він був унікальним фотографом та літописцем української історії ХХ століття, фіксував усе, що відбувалося на його очах. Через «незручні» знімки його неодноразово викликали на допити. Відомі світлини із села Удачне, які вміщені у сучасних підручниках з історії України, є творінням цього чоловіка. Вони підтверджують не лише факти із життя українського села 1930-х років, а й демонструють його професіоналізм і любов до рідної землі, за яку надто вболівав. Це є підтвердженням і зв’язків історії Донеччини, тодішньої Сталінської області, із УСРР.

Костянтин Медведєв, учитель Мирноградського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 10 Мирноградської міської ради Донецької області, познайомив із роботою «Голод у селі Новоекономічному», представивши різні види джерел: писемні, спогади очевидців і їх нащадків, які допомогли розкрити тему.

Ірина Ніконова, учителька Слов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Слов’янської ВЦА Донецької області, вивчила історіографічну спадщину проблеми української еміграції в Європі та Америці, яка надавала потужну підтримку українцям у підрадянській Україні. Дослідниця представила галерею опублікованих матеріалів, які спонукають до глибоких міркувань.

На цьому наголосили й інші учасники групи. Зокрема, Алла Антонова, яка представляє опорний ЗЗСО освіти імені Василя Стуса Краматорської міської ради Донецької області, наголосила на актуальності проблематик: сучасні учні, вивчаючи голод 1946-1947 рр., знаходять багато спільного між минулим і сьогоденням. Наталія Змієвська, учителька Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Селидівської міської ради Донецької області, вбачає важливість збереження спогадів та використання усноісторичних джерел у процесі дослідження запропонованих питань. Обговорили й виклики сьогоденної України, які постали перед нею із повномасштабним вторгненням російської федерації, яка ставить під загрозу продовольчу безпеку не лише нашої держави, але й світу, маніпулює продовольчою кризою та аграріями.

заставка

Педагогічні пошуки тривають. Запрошуємо до перегляду матеріалів засідання творчої групи за покликанням:

https://cutt.ly/yVqY4xD