24 листопада 2022 року у м. Києві за сприяння Програми розвитку ООН  у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу відбулося відкриття Міжрегіонального освітньо-ресурсного центру по роботі з ВПО та відновлення роботи релокованого з м. Краматорськ регіонального STEM-центру. Ці Центри функціонуватимуть як структурні підрозділи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (далі – ДонОблІППО) на базі освітнього хабу «Донеччина», який було відкрито за ініціативи департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації.

До урочистої події долучилися заступниця директора департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Ганна Ященко, керівник відділу співпраці Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне, в. о. Постійного представника ПРООН в Україні Яко Сільє, спеціалістка з громадської безпеки та соціальної згуртованості, Керівниця компоненту, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, ПРООН в Україні Федеріка Діспенца.

У вітальному слові Ганна Ященко подякувала міжнародним партнерам за багаторічну співпрацю в реалізації освітніх проєктів та наголосила, що освіта Донеччини продовжує розвиток навіть попри війну.

vFi5Ink

У своєму виступі Керівник відділу співпраці Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне зазначив, що Європейський Союз підтримує Україну в ці складні часи та продовжить підтримку після її перемоги, зокрема й в освітньому напрямі, бо за освітою – майбутнє країни.

hZ1umCu

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє висловив переконання, що в нових центрах люди зможуть отримати кваліфіковану допомогу та підтримку, а натхненна праця освітян дозволить подолати багато проблем.

2nvYcpX

Новостворений Міжрегіональний освітньо-ресурсний центр здійснюватиме всебічну підтримку переміщених педагогів, дітей та їхніх батьків. На його базі буде створена єдина онлайн-платформа для учасників освітнього процесу з відеоконтентом щодо організації дистанційного навчання. Також тут можна буде отримати офлайн- та онлайн-консультації з питань особливостей освіти в реаліях війни, відвідати навчальні семінари та тренінги із сучасних технологій та видів діяльності.

JLdwUlE

PNPnnER

Дуже змістовною виявилася робота локацій у презентаційному форматі. Так, у STEM-центрі продемонстровано обладнання з робототехніки, можливості лабораторії зі створення сучасного медіаконтенту, а також сучасного природничого кабінету для створення STEM-проєктів (керівники локації − Віктор Шабанов, проректор ДонОблІППО, регіональний координатор напряму STEM-освіти, кандидат біологічних наук, доцент; завідувачка відділу природничих дисциплін ДонОблІППО Галина Гундарева).

gKYKaJo

Окремо презентовано STEM-проєкти, реалізовані на Донеччині: «Розумна теплиця» (Людмила Пічахчі, начальник відділу освіти управління освіти Великоновосілківської селищної ради), «Туристичний артоб’єкт: крізь призму часу в майбутнє» (Вікторія Євтушевська, учителька НВК №1 Покровської міської ради), «Шахи – чарівна гра», «Голографічний планетарій, телескоп та розвивальні ігри» (Наталія Анасенко, учителька загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 Покровської міської ради). Також представлено інноваційне шкільне обладнання компанії «STEM-class».

zYsTsNe

LEcTTOr

Крім цього, учасники відвідали локації, які працюють на базі освітнього хабу «Донеччина». У Центрі наступності освіти працював «STEM-майданчик: мрій та дій» для педагогів дошкільної та початкової освіти, де було продемонстровано активності щодо формування  світогляду, креативності, математичних здібностей, критичного та інженерного мислення (керівники локації − Наталія Капінус, завідувачка відділу початкової освіти ДонОблІППО, Алла Сопільник, в.о. завідувача відділу дошкільної освіти ДонОблІППО).

by4McCl

У Центрі вивчення мов для педагогів Донеччини проведено практикум з елементами тренінгу щодо вдосконалення навичок володіння українською та англійської мовами (керівники локації − Світлана Гарна, завідувачка відділу мовно-літературної освіти ДонОблІППО, кандидатка педагогічних наук, Марина Мочикіна, методистка відділу мовно-літературної освіти).njUNP9r

c77F1t4

У Центрі «Психологічна підтримка: адаптація та відновлення» з керівниками та заступниками керівників закладів загальної середньої освіти м. Маріуполя проведено тренінг «Дерево життя» з метою підтримки та пошуку власних ресурсів педагогів, які пережили важку травматичну ситуацію, втрату, евакуацію із зони бойових дій (керівниця − Валентина Поуль, завідувачка кафедри педагогіки і психології ДонОблІППО, кандидатка психологічних наук, доцентка, тренерка, сертифікована старша консультантка (супервізор) за програмою «Управління проблемами +» для роботи з дорослими в гострих дистресових станах та вирішення практичних проблем).

 aIxPJFD

Усі відвідування локацій супроводжувалися жвавим обговоренням актуальних питань щодо впровадження цифрових інструментів і STEM-технологій в освітню практику, а також обміном думками щодо перспективних напрямів подальшої роботи.

gxJZQ5f

Проєкт «Створення міжрегіонального освітньо-ресурсного центру» реалізовано ГО «Збалансований розвиток – Схід» у партнерстві з Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти за сприяння Програми розвитку ООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Усі світлини.