«Щоб бути щасливим, потрібно робити щось, від чого ви не тільки отримуєте задоволення, але й чим захоплюєтесь», – стверджував Пол Грем, співзасновник YCombinator. Двадцять п’ять захопливих ідей презентували учителі-словесники Донеччини під час обласної коучинг-студії «Методичний супровід учителів гуманітарних дисциплін в умовах Нової української школи», яку 28 квітня 2023 року провів відділ мовно-літературної та мистецької освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти для консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників методичних об’єднань / предметно-методичних комісій територіальних громад (міст, районів) області, які опікуються зарубіжною літературою. Усього до роботи в коучинг-студії долучилося близько 100 учителів-словесників.

nuyKHZl

Модератори заходу – Світлана Гарна, завідувачка відділу мовно-літературної та мистецької освіти, кандидат педагогічних наук; Тетяна Ковальова та Вікторія Щербатюк, методистки відділу;  Ігор Ціко, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та медійної освіти, кандидат педагогічних наук.

YmOOQya

27 спікерок ділилися своїми педагогічними доробками щодо викладання зарубіжної літератури у трьох номінаціях.

У номінації «НУШ у дії» учасниці презентували різні форми інформаційної підтримки освітян та андрагогічні заходи, спрямовані на формування професійної готовності вчителя до роботи за новим Державним стандартом базової середньої освіти.

Низку ідей щодо організації роботи з педагогами МО (ПМК) з упровадження сучасних освітніх технологій запропонували спікерки в номінації «Є ідея!». Зокрема, йшлося про організацію роботи вчителів громади в мобільних групах та за індивідуальним освітнім маршрутом; про цифрові інструменти, що роблять уроки літератури ефектними та ефективними; про можливості використання нейромереж в освітньому процесі, що дозволить більш продуктивно передавати знання та навички учням; про практичне використання інноваційних методів та прийомів на уроках зарубіжної літератури тощо.

Вражали своєю креативністю інноваційні знахідки, творчі продукти, які презентували учасниці студії в номінації «Методична знахідка, якою ми пишаємося». Педагогині акцентували на особливостях використання штучного інтелекту на уроках зарубіжної літератури; на технологіях візуалізації, що сприяють підвищенню мотивації учнів; на особливостях мемів, фотоколажів, коміксів, закладок тощо.

ULgKsyn

За результатами голосування, що проводилося за допомогою сервісу Mentimeter, переможцями стали: Носова Оксана Олегівна, консультантка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Костянтинівської міської ради Донецької області (тема виступу«Створення освітнього контенту з використанням нейромереж»), Масло Галина Володимирівна, консультантка КУ «Селидівський ЦПРПП» (тема виступу – «Крокуємо в НУШ – сучасний освітній простір сучасного вчителя»), Ященко Лариса Дмитрівна, керівниця педагогічної спільноти вчителів зарубіжної літератури Добропільської міської ради Донецької області (тема виступу«Маршрути педагогічного калейдоскопа»).

GjqW3Y2

Наголосимо, що у номінації «Методична знахідка, якою ми пишаємося» протягом тижня у фейсбук-спільноті «Словесники Донеччини» відбувалося онлайн-голосування за кращу ідею, представлену у форматі відеоролика. За результатами голосування перемогла методична знахідка Коптєвої Наталії Василівни, учительки зарубіжної літератури, та Машьянової Людмили Сергіївни, учительки географії Родинської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 35 Покровської міської ради Донецької області (тема виступу – «Міжпредметна інтеграція на уроках зарубіжної літератури та географії»).

Усі переможниці отримають подарункові сертифікати на підвищення кваліфікації в Донецькому ОблІППО.

S6XKNeX

Дякуємо всім учасницям за цікаві та пізнавальні ідеї, креативний підхід у викладанні зарубіжної літератури, за теплу та приємну атмосферу, дружню підтримку. Бажаємо нових світлих звершень та натхнення!

Матеріали учасників коучинг-студії, сертифікати, відеозапис та фотозвіт будуть розміщені  за покликанням https://drive.google.com/drive/folders/1UrYI4KQD_dOUCWK3cmpPxnXQEmGrazxo?usp=share_link