19 квітня 2023 р. згідно з планом роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено коучинг-студію «Культура без меж. Вектори розвитку інклюзії в мистецькій освіті» для педагогів спеціальних шкіл, педагогів ЗЗСО, які опікуються питаннями спеціальної та інклюзивної освіти. У заході взяли участь 56 педагогів Донеччини.

DfadPac

Підвищила рівень обізнаності педагогів щодо специфіки використання ефективних арттерапевтичних технік та можливостей їх застосування в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами спікер і організатор зустрічі кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Лопухіна Т. В.

Корекційні педагоги, логопеди закладів спеціальної та інклюзивної освіти Донецької області довели, що за умов правильної організації арттерапевтичні техніки можуть виступати ефективними засобами корекційно-педагогічної діяльності при роботі з дітьми з комплексними порушеннями, сприяти гармонізації особистості дитини, її психологічного та емоційного стану.

PbhS59c

Досвід презентували:

Гордєєва О. Ю., учитель-логопед закладу дошкільної освіти комбінованого типу, ясел-садка № 31 «Рябінушка» Бахмутського управління освіти міської ради – «Арттерапія в логопедичній роботі з дітьми дошкільного віку, які мають порушення слуху»;

Студенко О. В., музичний керівник закладу дошкільної освіти комбінованого типу № 16 Слов'янської міської ради – «Елементи артпедагогіки на заняттях музичного виховання  дітей з ООП»;

Кононенко С. М. і Філіна Т. Г., учителі-логопеди  Краматорського навчально-реабілітаційного центру «Гайок» Донецької обласної ради – «Лялька-мотанка як інструмент формування соціоемоційного розвитку дитини з комплексними порушеннями розвитку»;

Макух І. В., практичний психолог Новожеланівської спеціальної школи № 39 Донецької обласної ради – «Використання програми Save the children «HEART» у реабілітаційній практиці учнів з інтелектуальними порушеннями в умовах воєнного стану»;

pOxpRGM

Сєбова О. Ю., учитель-дефектолог Слов`янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради – «Формування життєспроможної особистості дітей з порушеннями зору засобами музичного мистецтва в особливих умовах».

pg6hkiZ

Учасники заходу дійшли висновку, що арттерапію можна розглядати як інструмент прогресивної психологічної допомоги, що сприяє формуванню здорової і творчої особистості, реалізації функцій соціалізації особистості (адаптаційної, корекційної, мобілізувальної, регулятивної, реабілітаційної, профілактичної).

Щиро дякуємо учасникам, керівникам і педагогам спеціальних та інклюзивних закладів освіти в Донецькій області за те, що тримають освітній фронт, продовжують працювати у важких умовах війни, формують унікальний педагогічний досвід, переосмислюють роль освіти, її ціннісні складники та беруть на себе новий рівень відповідальності.

Фотоальбом.