13.04.2023р. на дистанційній платформі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти гостинно відкрила свої двері методична майстерня «STEM та міжпредметна інтеграція» з досвіду роботи педагогів Покровської ТГ для консультантів, керівників МО, учителів географії, інтегрованих курсів природничої галузі та вчителів зарубіжної літератури. До роботи долучився 101 педагог із 23 територіальних громад Донецької області.

daloLaA

Методистка відділу природничих дисциплін ДонОблІППО Саматова О. В. зазначила, що STEM-освіта має поєднувати в собі міждисциплінарний і проєктний підходи, основою для чого виступає інтеграція не тільки природничих наук. Навчання учнів STEM-дисциплін має передбачати застосування методик їх викладання не як самостійних, відокремлених одна від одної, а на засадах міждисциплінарної інтеграції.

Творчим досвідом поділилися Машьянова Людмила Сергіївна (учителька географії) та Коптєва Наталія Василівна  (учителька зарубіжної літератури) Родинської загальноосвітньої школи I –III ступенів № 35 Покровської міської ради Донецької області з теми «Використання квест-технології як засобу активізації навчальної діяльності учнів».

На початку роботи педагогині нагадали присутнім колегам особливості проведення квестів, довели доречність застосування технології при проведенні занять на дистанції, а також ознайомили з покроковою інструкцією створення вебквестів.

Учительки презентували візитку вебквесту «Ж. Верн «П’ятнадцятирічний капітан» – географічний роман. Описи природи в романі. Карта та робота з нею».

Застосунки, використані під час роботи з учнями та колегами – Genially (онлайн-інструмент для створення інтерактивних плакатів та вправ), Learning Apps (онлайн-інструмент для створення інтерактивних вправ), Padlet (онлайн-дошка).

PpJFVBb

Також педагогині презентували освітянській спільноті Донеччини підібрані ресурси для читачів зарубіжної літератури та вивчення географічного матеріалу. Важливим фактором такої творчої та креативної діяльності здобувачів освіти на уроці є критерії оцінювання робіт. Спікери поділилися ними з присутніми педагогами. Після виступу вони відповіли на численні запитання присутніх.

Напередодні світлого свята Великодня поділилася досвідом виготовлення екологічно чистих пасхальних яєць ще одна педагогиня Покровської громади – Трубчаніна Олена Михайлівна, творча та креативна вчителька хімії загальноосвітньої школи I–III ступенів № 9 Покровської міської ради Донецької області. Вона нагадала присутнім особливості впровадження у навчальний процес завдань STEAM-освіти на уроках природничих дисциплін. Мотивувала вчителів шукати ресурси для діяльності у повсякденному житі та навколишньому середовищі. Родзинкою презентації досвіду став майстер-клас з виготовлення екологічно чистих писанок.

O3ey23x

Завідувачка відділу природничих дисциплін Гундарева Г. В. звернула увагу присутніх, що згідно з Концепцією, навчальні методики та навчальні програми STEM-освіти будуть спрямовані на формування компетентностей. Зокрема, це критичне, інженерне й алгоритмічне мислення, навички оброблення інформації й аналізу даних, цифрова грамотність, креативні якості та інноваційність, навички комунікації.

bjEB5Jp