18 травня 2023 року під головуванням Міністра освіти і науки України Оксена Лісового в Києві відбулася нарада з керівниками департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій та керівниками закладів післядипломної педагогічної освіти. До роботи долучилися директорка департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Тетяна Сідашева та ректорка Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юлія Бурцева.

18.05. Всеукр.нарада 2

Під час заходу розглянуто низку актуальних питань, зокрема цілі та пріоритетні напрями розвитку освіти, перспективи забезпечення закладів освіти комп’ютерною технікою, нове обличчя професійної (професійно-технічної) освіти. Говорили також про реалізацію реформи «Нова українська школа», нові інструменти розвитку дошкільнят НУМО та програму з безпеки школярів спільно з ЮНІСЕФ. Окрема увага – національному мультипредметному тесту – 2023, зокрема питанням підготовки та проведення.

18.05 4

Презентовано практичний досвід регіонів:

  • Стратегічні напрями розвитку освіти Львівщини в умовах воєнного стану та пандемії.
  • Діяльність закладів освіти Хмельниччини в умовах воєнного стану.
  • Виклики надання освітніх послуг в умовах військової агресії: досвід Чернігівщини.

Роботу освітньої сфери на деокупованій території висвітлила у своєму виступі Тетяна Сідашева, директорка департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації.

18.05. 3

Подальша робота відбувалась у форматі двох сесій. Керівники департаментів (управлінь) освіти і науки за участі Віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова працювали над темою «Освіта в умовах війни: проблеми та шляхи вирішення». Обговорені питання моніторингу втрат у навчанні та шляхи їх подолання, формування ефективної шкільної мережі, особливості роботи освітньої сфери на деокупованих територіях. Також у фокусі уваги – особливості використання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів та облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти.

Тема сесії керівників закладів післядипломної педагогічної освіти – «Завдання та можливості післядипломної освіти в умовах сьогодення». Обговорення відбувалося за участі представників ДСЯО, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ДНУ «Інститут освітньої аналітики», ДУ «Український інститут розвитку освіти». Окреслено втрати в навчанні, їх вимірювання, готовність учителів до використання інструментарію. Розглянуто питання підготовки педагогічних працівників до пілотування реформи «Нова українська школа» в 7 класах і широкомасштабного впровадження в 6 класах, формування навичок надання психологічної допомоги. Говорили й про майбутнє старшої профільної школи. Крім цього, акцентовано на ролі закладів післядипломної педагогічної освіти в підготовці «гвардії вчителів».

Конструктивний діалог допоміг виокремити пріоритетні напрями подальшої роботи, а також сприяв налагодженню співпраці.

18.05 Всеукр.нарада