«Раз у рік Великдень», – кажуть у народі, а зустрічі Центру вивчення державної мови «СловоДвір» для внутрішньо переміщених осіб (викладач Тетяна Байдаченко, методистка відділу мовно-літературної та мистецької освіти, заслужений учитель України) відбуваються щотижня. 12 квітня 2023 року в межах освітнього хабу «Донеччина», досліджуючи глибини української фразеології, учасниці усвідомили різницю між прислів’ями та приказками, розширили словниковий запас новими фразеологізмами, звичайно ж, отримали високі оцінки, виконуючи контрольні тести.

NomHmwN

Світле свято зазирнуло сьогодні в «СловоДвір». На занятті довідалися про чимало звичаїв, пов’язаних із Великоднем. Цікаво, що зосереджені вони в українських приказках та прислів’ях, наприклад: «Рохкай, пацю, рохкай, іще не Великдень», «Годі з болота паску спекти», «Шити-білити: завтра Великдень», «Коли не прийду до церкви, то все паски святять» тощо. У кожному з них ціла історія.

RSSedSh

А чи відомо вам, що фламандський художник Пітер Брейгель у 1559  році створив картину «Фламандські прислів’я», на якій зобразив 92 прислів’я! У світі чимало цікавого! Долучайтеся до наших занять, обміняємося тим, що знаємо, вчитимемося разом говорити красиво й переконливо!

KdJWCpr

c2v7QeR

Відділ мовно-літературної та мистецької освіти Донецького обласного ІППО вітає з прийдешнім великоднім святом! Нехай до ваших осель і до нашого «СловоДвору» прийдуть мир, здоров'я, любов, щастя!

Завтра Чистий четвер, тож дбаймо разом про чистоту наших домівок та рідної мови!