10 квітня 2023 року під головуванням начальника Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка для дітей 12-15 років відкрито серію онлайн-уроків «Школа блогерів безпеки». Заходи проходять у межах освітньої ініціативи «Безпечна школа онлайн» з метою систематичної підготовки дітей та молоді з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя, ознайомлення з правилами пожежної, мінної безпеки, надання домедичної допомоги, цифрової безпеки та інше.

dzqI7Ad

У вітальному слові Павло Кириленко звернувся до дітей, наголосивши на необхідності формування навичок безпечної поведінки, особливо на деокупованих територіях. Очільник області зазначив, що отримані на цих уроках знання сприятимуть зниженню ризиків, пов’язаних з мінами та вибухонебезпечними предметами, сприятимуть розбудові безпечного й здорового освітнього середовища.

P6ZkhS2

Учні дізналися про особливості роботи державної служби України з надзвичайних ситуацій в умовах сьогодення, а також поліцейських, які займаються тепер не тільки звичним підтриманням порядку, а й евакуацією людей, які опинилися в небезпеці.

Перший онлайн-урок «Школи блогерів безпеки» було присвячено темі «Увага МІНИ! Залишайся в зоні безпеки!». Його провела для учнів 6 класу Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради Донецької області Варкінтін Ірина Олександрівна, учитель основ здоров’я та трудового навчання, технологій,  інструктор з інформування щодо ризиків вибухонебезпечних предметів,  переможець  першого (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» в номінації  «Основи здоров’я».

 

jMomsNi

До онлайн-трансляції долучилися  здобувачі освіти 6-7 класів закладів загальної середньої освіти Добропільської, Краматорської, Мирноградської, Покровської, Селидівської, Слов’янської міських, Олександрівської та Черкаської селищних територіальних громад області – загалом 350 осіб.

10.04.2

Учні спільно з вчителькою на прикладі історії підлітків-блогерів обґрунтовавували необхідність дотримання правил мінної безпеки та поводження з небезпечними чи підозрілими предметами. Визначали важливі правила мінної безпеки та бережливого ставлення до життя та здоров’я себе й оточуючих.

Матеріали уроку підготовлені на основі рекомендацій Представництва Датської Ради у справах біженців в Україні (ДРБ) та навчально-методичного посібника «Інформування про небезпеки від вибухонебезпечних предметів» для закладів загальної середньої освіти (2021 р.), розробленого фахівцями Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у співпраці  зі спеціалістами Представництва Датської Ради у справах біженців в Україні.

Med69Z7

Керівникам закладів освіти рекомендовано залучати учнів до проходження онлайн-курсу з інформування про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни, розміщеного за покликанням https://olymp.eschool.dn.ua/course/view.php?id=62, а також використовувати освітній ресурс stopmina.dk у межах шкільної програми та проведення просвітницьких заходів та годин спілкування.

Просимо представників громад заповнити анкету для отримання матеріалів інформаційно-просвітницького характеру щодо правил протимінної безпеки, розроблених Данською радою у справах біженців (DRC): https://forms.gle/hYzJub4WpLbYStU46

Тематика онлайн-відеозустрічей «Школа блогерів безпеки».

Відеозапис онлайн-уроку.