25 жовтня 2023 року в онлайн-форматі для переміщених педагогів технологічної освітньої галузі Донеччини пройшла презентація екопроєкту з теми «Флораріум на уроках технології». До заходу долучилися понад 60 педагогів, які зараз перебувають у Дніпровській, Київській, Полтавській, Івано-Франківській областях, а також Добропільської, Краматорської, Мангушської, Лиманської, Новогродівської, Слов’янської, Комарської, Костянтинівської, Мирноградської, Білозерської, Андріївської, Покровської, Великоновосілківської, Вугледарської, Нікольської громад Донецької області та окупованої Херсонщини. Доєдналися також колеги, які зараз перебувають у різних країнах світу, – Нідерландах, Молдові, Японії, Венгрії та Польщі.

«Головним завданням людини на планеті є її безпосередня участь у збереженні природних ресурсів, і щоб це зробити, необхідно багато чого знати!» – такий меседж заходу представила Лариса Гончар, учитель трудового навчання та технологій Краматорського ОЗСО «Академічний». Модельні навчальні програми мають напрями проєктно-технологічної діяльності, зокрема щодо благоустрою та організації життя й роботи, кімнатних, садових рослин. І ці технології об’єднано в одну цікаву і змістовну тему проєкту «Флораріум».

Флораріум – одна з найбільш модних тенденцій дизайну та декорування приміщень. Він надає індивідуальності та унікальності нашому інтер’єру. Технологія вирощування кімнатних та у відкритому ґрунті рослин на сьогоднішній день є надзвичайно актуальною, оскільки дає змогу людині розкрити свій внутрішній стан через художню творчість. Ці технології не мають обмежень і протипоказань. Представлені сучасні об’єкти проєктно-технологічної діяльності стануть у пригоді вчителям для впровадження на уроках технології Нової української школи. Родзинкою зустрічі стало використання сучасних інтерактивних вправ на платформах Kahoot, Jamboard, якими можна скористатися під час проведення дистанційних уроків з трудового навчання та технологій.

Світлана Панченко, методист відділу STEM-освіти та інформаційних технологій, подякувала спільноті технологічної освітньої галузі, побажавши вчителям творчості й набуття особистого досвіду в проєктно-технологічній діяльності, а також формування компетентностей в учнів у сфері природничих наук і технологій.

Рухаємо технологічну освітню галузь, наближаємось до перемоги!

Матеріали можна переглянути за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/1G-vvKc2v-erOykBQcqnA2L5Ac_EErSSE?usp=sharing