04 травня 2023 року в дистанційному форматі відбулася презентаційна сесія «Виховні наративи Дня пам’яті та примирення в сучасних реаліях». Учасниками заходу стали понад 100 освітян області, відповідальних за організацію виховної роботи на місцях.

qM7VCeN

Модераторка заходу: Білоконь Олена – методистка відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

У ході презентаційної сесії розглядалося питання Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у вимірі сучасної виховної роботи, були окреслені образи та виховні мотиви. Протягом заходу акцентовано на забезпеченні обізнаності учнівської молоді щодо правильної назви цих дат, необхідності висвітлення боротьби українського народу у складі радянської армії, у лавах сил коаліції, русі опору (УПА). На цих питаннях зосередив увагу у своєму виступі Дубяга Андрій, завідувач відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 

NLYOKfO

Золотар Олена, методистка відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, познайомила учасників з особливостями підготовки та проведення заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення, Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, формами та методами їхнього проведення. Протягом виступу презентувала матеріали Українського  інституту національної пам’яті до зазначених дат, порекомендувала медійний продукт, який стане в пригоді під час підготовки та проведення заходів.

Er990xw

Рибалка Людмила, керівниця гуртка Комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», у своєму виступі анонсувала проведення онлайн-заходів: «Криваві землі, криваві часи» (до Дня пам’яті та примирення, Дня пам’яті жертв політичних репресій), лекція до Дня пам’яті та примирення «Українські письменники – учасники руху Опору».  

3uC0cZx

До виступу були також запрошені педагоги-практики з різних територіальних громад Донецької області, які презентували власний досвід проведення заходів до Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в закладах освіти:

  • Кучерук Людмила, заступниця директора з виховної роботи Вугледарського навчально-виховного комплексу «МРІЯ» (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад) («Вони живуть у нашій пам’яті… Ті, що не вернулися з походів тієї грізної війни»);
  • Злидніченко Марина, заступниця директора з виховної роботи Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Добропільської міської ради Донецької області («Пам’ятаємо про минуле, турбуємося про майбутнє» (туристсько-краєзнавчий орієнтир в загальній системі роботи освітнього закладу з національно-патріотичного виховання).

5y7j6N7

По завершенню заходу учасники відмітили його практичну значущість, отримали матеріали, які стануть у пригоді під час підготовки та проведення заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення, Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в закладах освіти.

З матеріалами заходу можна познайомитися за покликанням https://drive.google.com/drive/folders/1x5ezg7kW4DDM_KvcRokVtNTubCDLoGWs