10 травня 2023 року Ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти проведено друге заняття інформаційно-просвітницького марафону «Година психолога» для керівників та педагогічних працівників спеціальних закладів освіти, ЗЗСО, ЗДО, закладів позашкільної та професійно-технічної освіти, ІРЦ за темою «Плекання резилієнтності педагогічних працівників». Захід об’єднав близько 100 освітян Донеччини.

dayeMTX

Ознайомили учасників заходу з поняттям резилієнтності завідувач Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Аліна Коваль та методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Анжеліка Мельникова, які попередньо пройшли навчання та є сертифікованими тренерами за програмою «Резилієнтна освіта». Навчання ініційоване Міністерством освіти і науки України спільно з Українським благодійним фондом «Коло сім’ї» та за підтримки міжнародного проєкту «Americares», у рамках Національної програми з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською.

o7FEEKt

r0JjKm5

В умовах сьогодення кожній людині варто бути загартованим до викликів життя. Психологічна стійкість (витривалість, резилієнтність) – здатність проходити крізь життєві випробування, зберігаючи при цьому психічне здоров’я, особистісну цілісність, тому для педагогів це неймовірно важлива навичка. Вона потрібна не лише для того, щоб дати собі раду з усіма стресами та випробуваннями, але й щоб допомогти іншим навчитися краще справлятися з викликами життя.

ygOGPWb

У ході заняття було розглянуто резилієнтність як колективну стійкість та здорові стосунки в педагогічному колективі. Запропоновано практики розвитку стійкості (резилієнтності), які ми можемо інтегрувати в контекст життя та у свою професійну діяльність.

Учасники заходу отримали корисну інформацію та практичні рекомендації, які стануть у пригоді під час планування й організації роботи.

B3FdNjz

Покликання: