Корабель не тоне на воді, він тоне, коли вода потрапляє всередину нього. Тому важливо, що ми впускаємо всередину. Опікуйтеся своїм психологічним здоров’ям.

Світлана Ройз

1 травня 2023 року відбувся онлайн-урок «Безпечна поведінка в умовах стресу» для дітей 12-15 років, що продовжив серію онлайн-уроків «Школа блогерів безпеки» у межах освітньої ініціативи «Безпечна школа онлайн».

m8FCH4f

Урок для учнів 8 класу провели Пасічник Ольга Вікторівна, практичний психолог навчально-виховного комплексу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – ліцей м. Добропілля Донецької області, та Фісун Ольга Олександрівна, психолог ЦПРПП Добропільської міської ради, тренер програми «Діти і війна: техніки зцілення».

ICAUw7b

Онлайн-урок був присвячений формуванню у дітей уявлень про стрес, правилам збереження ментального здоров’я, пошуку ресурсів для його відновлення.

iSekuSd

Стрес – це неспецифічна реакція організму на будь-яку вимогу ззовні. Психоемоційне напруження (стрес) (від англ. stress – напруга) – це стан психічного напруження, що виникає у людини в складних умовах повсякденного життя та при особливих екстремальних обставинах. Стрес сформувався у людини як один із важливих та закономірних елементів механізму адаптації. Ще у 1946 році канадський фізіолог Ганс Сельє описав стрес як явище та виділив три стадії його розвитку. Важливо знати: на первинному етапі, що має назву «реакція тривоги», відбувається мобілізація адаптаційних можливостей; другий етап – опір та протидія стресу; третій – емоційне виснаження.

Під час уроку учні дізналися, як ідентифікувати переживання стресу, тренувались обирати дії, які допомагають боротися зі стресом. Завдяки онлайн-активностям (Рolleverywhere, Mentimeter) та цікавому спілкуванню учні опрацювали цікаві техніки стабілізації у стресі «Дихання за квадратом» та «Крила метелика».

hPQ4ySf

За допомогою сервісу «Кahoot» учасники визначилися з ресурсами, що можуть допомогти боротися зі стресом та долати його вплив, обговорили, які ознаки стресу доводилося відчувати їм, запропонували свої лайфхаки виходу зі стресових ситуацій.

Розмова вийшла цікавою та практико орієнтованою. Діти визначили й запам’ятали основні правила поведінки в стресовій ситуації: пий воду; роби техніки стабілізації; звертайся по допомогу до дорослого, якому довіряєш; займайся улюбленою справою / хобі; виконуй фізичні вправи.

nXxu9Xv

Сьогодні діти спільно з психологами з’ясували, що критична величина стресу, після якої він стає руйнівним, для кожної людини своя. Дуже важливо не пропустити характерні ознаки, які подають сигнал, що ми наближаємося до такого піку й почати вчасно піклуватися про себе. Участь у проєкті надихнула психологів і учнів до подальшого вивчення способів психологічної самодопомоги й поширення корисної інформації у соціальних мережах.

5G0cCN1

Відеозапис онлайн-уроку: https://youtu.be/QR6qDh9MAdQ

Покликання на перелік уроків «Школи блогерів безпеки»:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLDKdnpqOZcKPEuDgDT5gn89XSizRTSdJA