Одним з основних принципів навчання та виховання у школі є принцип наступності. А це означає, що педагоги повинні створити умови для забезпечення наступності при формуванні знань із математики.

21.09.2022 р. відбувся вебінар із теми «Наступність у навчанні математики: від початкової до основної НУШ». До роботи долучилося 84 учасники: консультанти ЦПРПП, керівники МО та вчителі математики ЗЗСО з усіх територіальних громад області. Метою вебінару було ознайомлення педагогів із можливостями реалізації наступності у навчанні математики. Під час зустрічі розглядались актуальні питання щодо перспективності та наступності викладання математики в 5 класі НУШ.

Модераторка заходу, Ірина Волошина, методистка відділу STEM-освіти та інформаційних технологій, привітала учасників та наголосила на важливості забезпечення наступності та послідовності у процесі навчання, звернула увагу, що викладання математики потрібно організувати так, щоб у процесі навчання в 5-6 класах учні могли пізнати математику в різних її проявах.

InjWdDu

Оксана Малєєва, доцентка кафедри педагогіки і психології ДонОблІППО, кандидатка психологічних наук, ознайомила присутніх із психофізіологічними особливостями дітей молодшого шкільного віку. Звернула увагу, що з початку шкільного навчання в учня активно формується повна структура навчальної діяльності, від якої залежить подальший успіх дитини в опануванні основ наук, а потім і в професійному навчанні.

wrL27Gv

Олена Писарева, учителька математики Маріупольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 47 Маріупольської міської ради, ознайомила учасників вебінару з проблемами наступності у вивченні математики, акцентувала на труднощах у дітей при вивченні математики, які тягнуться з початкової школи, і дала рекомендації щодо їх подолання.

DuLyICe

Олена Пилипчук, завідувачка відділу STEM-освіти та інформаційних технологій, поділилася досвідом організації та проведення онлайн-уроків так, аби підтримувати залученість учнів упродовж усього заняття, а також мотивацію їхньої активності. Учасники вебінару поглибили знання про прості та доступні інтернет-ресурси для дистанційного навчання.

pA5Uwjo

Елла Осаволюк, учителька математики Іллінівського ОЗЗСО з поглибленим вивченням іноземних мов Іллінівської сільської ради Краматорського району, поділилася досвідом і лайфаками як учителя математики НУШ пілотного 5 класу. Маємо надію, що практичні поради Елли Анатоліївни допоможуть учителям математики НУШ легко включитися у процес.

jrINJlr

У ході роботи відбулася методична дискусія щодо основних проблем навчання при переході від початкової до середньої школи. Учасники заходу активно співпрацювали одне з одним, доводили свою думку та ділилися досвідом. У підсумку учасники вебінару дійшли висновку, що від тісної співпраці вчителів початкової та вчителів основної ланки залежить бажання дитини вчитися та вивчати математику.

Познайомитись із матеріалами вебінару можна за покликанням:

https://cutt.ly/FVc9U7q