14 травня 2024 року відділом розвитку особистості Донецького облІППО проведено перше заняття постійно діючого семінару «Психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу в контексті надолуження освітніх втрат». До заходу долучилося 55 педагогів.

14.05.2024 1

Травматичні події, стреси, кризи провокують переважно страждання. Під час організації освітнього процесу важливо брати до уваги ризики розвитку розладів, пов’язаних зі стресом і травмою, та інший аспект переживання травми – зростання. Надолуження освітніх втрат має відповідати потребам учнів, а освітнє середовище гарантувати фізичну та емоційну безпеку.

Друга зустріч за темою «Партнерство – основа освітньої взаємодії в період посттравматичного відновлення особистості» мала на меті поглибити знання учасників щодо психологічних втрат, їх впливу на динаміку надолуження освітніх втрат і розривів; висвітлення способів роботи з учнями, які сприяють розвитку мотивації до навчання.

Протягом зустрічі актуальною інформацією та практичними напрацюваннями поділилася Валентина Поуль, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки і психології Донецького облІППО, закцентувавши увагу учасників на сутності психологічних втрат, їх впливі на динаміку надолуження освітніх втрат і розривів; особливостях розробки чутливої програми для учасників освітнього процесу, які потребують психосоціальної підтримки та допомоги в контексті надолуження освітніх втрат.

14.05.2024 2

Модератор семінару Катерина Нікітюк, методист відділу розвитку особистості Донецького облІППО, розкрила психологічні основи педагогіки партнерства як процесу суб’єкт-суб’єктних стосунків – співпраці двох і більше суб’єктів, презентувала трирівневу модель розбудови комунікації на основі домовленості про співпрацю.

14.05.2024 3

Насичений порядок денний дав можливість учасникам заходу дійти висновку про те, що педагогіка партнерства – добровільна, якісна комунікація суб’єктів освіти, спрямована на узгодження мети, зони відповідальності, способів дій відповідно до цілей сумісної діяльності, сприяє вмотивованості, оптимізує формування вміння вчитися, ціннісне ставлення до себе і оточуючих, є ефективним способом побудови атмосфери безпеки, довіри, гідності.

За інформацією відділу розвитку особистості.